Przejdź do treści

ASWAD ft. BRINSLEY FORDE @ REGAŁOWISKO 2023

Nie mamy wątpliwości, że te wieści rozgrzeją Wasze serducha w ten deszczowy dzień: ASWAD feat. BRISNLEY FORDE @ FESTIWAL REGAŁOWISKO BIELAWA 2023!

Brinsley Forde to założyciel, główny wokalista oraz autor większości tekstów zespołu Aswad – angielskiej grupy reggae założonej w 1975 r. w Londynie.

Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy, z czego dwukrotnie z zespołem Aswad w 2019 roku.

Oprócz swojej owocnej i wieloletniej kariery w branży muzycznej, Brinsley występował również w produkcjach filmowych, m.in. w filmie “Diamenty są wieczne” o słynnym agencie 007. Wielbiciele reggae najbardziej kojarzą go z pewnością z główną rolą w pamiętnym filmie „Babylon”. Forde dał się także poznać jako prowadzący programów muzycznych zarówno w radiu, jak i w telewizji.

Występował na największych scenach międzynarodowych festiwali muzycznych. Jest także autorem największych przebojów południowoafrykańskiej sceny reggae.

W 2019 roku uformował brytyjską super formację reggae: 3 The Hard Way wraz z Davidem Hindsem (Steel Pulse) i Dennisem Bovellem (Matumbi).

Brinsley Forde to prawdziwy profesjonalista – jego energia, prezencja sceniczna, niezwykły głos i pasja nigdy nie zawiodły i wciąż porywają tłumy na całym świecie.

W Bielawie wystąpi w towarzystwie plejady polskich muzyków reggae, związanych kiedyś lub obecnie z takimi zespołami jak: Bakshish, Maleo Reggae Rockers czy Shashamane.

Skip to content