Przejdź do treści

Podsumowanie Regałowiska

Ostatnim punktem przy realizowaniu festiwalu jest jego podsumowanie, wyciągnięcie wniosków oraz analiza wszelkich uwag oraz pochwał.

    9 miesięcy pracy zajęła nam organizacja 19. edycji Festiwalu Regałowisko w Bielawie. Przez ten czas napisaliśmy setki maili, setki stron dokumentów, odbyliśmy setki rozmów i dziesiątki spotkań. To był również okres wielu upadków oraz uniesień, zwątpień, ale też licznych motywacji. To wszystko o czym piszemy było składowymi wszystkiego co zobaczyliście w dniach 17-19 sierpnia w Bielawie.

    Była to dla nas ważna edycja, gdyż postanowiliśmy realizować całkowicie nową politykę marketingową, która zakładała jak największą ilość wyjazdów po Polsce, by bezpośrednio trafić właśnie do Was, by móc z Wami porozmawiać, poznać Was i wysłuchać Waszych oczekiwań. To również rewelacyjna współpraca ze wszystkimi mediami w Polsce, którym serdecznie dziękujemy za to, że informowały Was o wszystkim na bieżąco. Szczególne podziękowania dla: Radia Czwórka, Radia Wrocław, TVP Wrocław, TVP Kultura, TV Sudecka, oraz dla wszystkich mediów internetowych takich jak portale informacyjne, blogi, media społecznościowe.

    Zaczęliśmy razem z Ostróda Reggae Festival oraz Maken Booking Agency od wspaniałej trasy promocyjnej z Nattali Rize, podczas której odwiedziliśmy Wrocław, Kraków oraz Warszawę i dzięki temu wiedzieliśmy, że opracowany przez nas plan idealnie wpasował się w Wasze oczekiwania.

    Festiwal Regałowisko przyciągnął do Bielawy blisko 5 000 osób, co jest jednym z najlepszych wyników w ostatnich latach, za co ogromnie Wam dziękujemy. Taka frekwencja była dla nas również wyzwaniem i ujawniła parę elementów, które musimy poprawić. Obiecujemy zmniejszyć kolejki przy opaskowni poprzez jej rozbudowanie. Zwiększyć ilość śmietników oraz udoskonalić i rozbudować strefę dla dzieci, która w tym roku pojawiła się po raz pierwszy.

    Cieszy nas fakt, że jako najstarszy festiwal plenerowy reggae w Polsce, pomimo swoich wzlotów i upadków, zawsze jesteśmy na Waszej mapie wakacyjnych wyjazdów. Liczymy, że tak zostanie. W roku 2018 planujemy 20-lecie festiwalu, już teraz nabieramy sił by stanąć oko w oko ze wszystkimi wyzwaniami i aby były to najpiękniejsze urodziny, jakie Bielawa widziała.

    W związku z tym, że w roku 2018 pozmieniały się trochę daty festiwali, również Festiwal Regałowisko w Bielawie planowany jest o tydzień wcześniej, ale o dokładnej dacie zostaniecie poinformowani w terminie późniejszym.

    Cały festiwal był dziełem Burmistrza Miasta Bielawa, Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie.

    Jak każda impreza, byliśmy bardzo mocno wspierani przez sponsorów, którym serdecznie dziękujemy, a w szczególności firmom: Coca Cola, PCE Dzierżoniów, Intermarche i Stacji Paliw Intermarche w Bielawie oraz Panu Wojciechowi Chudzikowi, marce Bebzacze, Kolejom Dolnośląskim, firmie Jerzy Gawrycki , KinAds za wspaniałe zabawki dla dzieci, hurtowni Boom, oraz wielu innym wspaniałym ludziom i firmom.

    Nasz sztab organizacyjny to wspaniali ludzie otwarci na społeczną pracę na rzecz festiwalu, rewelacyjni wolontariusze zawsze gotowi do ciężkich wyzwań dzień i w nocy – wielkie Wam dzięki. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki zaprawieni w boju „festiwalowi wojownicy” gotowi na rozwiązanie każdego problemu i doskonale rozumiejący idee tego co robią – bardzo Wam dziękujemy. Wszystkie służby mundurowe: Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, Prywatne Pogotowie An-Medical, Agencja Ochrony Ekotrade – dziękujemy za przychylność, pomysły na zabezpieczenia, zrozumienie, a przede wszystkim za gwarancję bezpieczeństwa w czasie trwania festiwalu. Specjalne ukłony należą się dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, za to, że tyle razy przyjeżdżali na festiwal w czasie montażu i wspomagali zabezpieczenie sceny poprzez zalewanie balastów konstrukcyjnych.
    
    Wielkie Big up wędruje za ogromny support dla Bielawy do: Ostróda Reggae Festiwal i Piotra Kolaja za rewelacyjną wzajemną współpracę promocyjną, Reggae na Piaskach i Najcieplejsze Miejskie na Ziemi za gościnę, Mirosława „Makena” Dzięciołowskiego za ogromne wsparcie merytoryczne i promocyjne, do wszystkich promotorów i agencji z którymi współpracowaliśmy. Na koniec specjalnie zostawiliśmy nasze „dobre dusze”, czyli: Punk Shop i Rafała Kwiatka oraz Zima Records i Marka Niewiarowskiego – ekipa, która promuje rewelacyjną polską i zagraniczną muzykę, która daje Wam do niej dostęp, która nie pyta „dlaczego”, która rozumie i do której możemy zadzwonić w niedzielę w czasie obiadu 🙂 .

    Podziękowania dla wszystkich tutaj niewymienionych, gdyż brakło by nam miejsca na wszystkich.
My idziemy na urlop, odpoczywać, Pan Rasta Sowa również, szukamy pomysłów, wspominamy, analizujemy. Dajcie nam proszę trochę czasu.

    Niech nabrana moc w Bielawie wystarczy Wam na cały rok, a miłość, szacunek i tolerancja zostaną w Waszych sercach na wieki!

Bless
Festiwal Regałowisko Crew

Skip to content