Przejdź do treści

Regałowisko 2021 przeniesione

Oświadczenie Organizatorów w sprawie przeniesienia 22 edycji Festiwalu na 2022 rok.

Szanowni Państwo!

Po długich dyskusjach, wnikliwej analizie sytuacji i konsultacji z Burmistrzem Miasta Bielawa, podjęliśmy decyzję o przełożeniu wszystkich imprez masowych organizowanych w naszym mieście na rok 2022 – w tym Festiwalu Regałowisko.

Przede wszystkim nie wyobrażamy sobie sytuacji, która zmusza nas do dzielenia naszych Festiwalowiczów na zaszczepionych i niezaszczepionych oraz do ograniczania liczby osób mogących wejść na teren imprezy. Jest to całkowicie sprzeczne z ideą imprezy Regałowisko, która z założenia ma jednoczyć i zbliżać do siebie jak najwięcej ludzi z całej Polski i zagranicy. Powyższa decyzja podyktowana jest także ciągłą niepewnością w związku ze zbyt dynamicznie zmieniającą się sytuacją w kraju i na świecie, doniesieniami o nowych mutacjach wirusa i różnych ograniczeniach międzynarodowych, oraz brakiem informacji na temat dłuższej perspektywy obowiązywania obostrzeń i regulacji odnośnie imprez masowych. Choć nie była to łatwa decyzja, głęboko wierzymy, że jest ona jak najbardziej właściwa.

Nie oznacza to jednak, że w kalendarzu na rok 2021 pozostawimy ziejącą dziurę w terminie, w którym wypadałoby Regałowisko. W roku ubiegłym symbolicznie celebrowaliśmy w te dni 30-lecie zespołu Habakuk, organizując koncert online. W tym roku z kolei zaplanowaliśmy działania animacyjne w klimacie reggae, które swym zasięgiem obejmą całe miasto. Specjalne promocje, konkursy i zabawy oraz oczywiście wszechobecna muzyka reggae zawładną Bielawą w ciągu dnia, a zwieńczeniem będzie koncert zespołu Koniec Świata oraz plenerowy pokaz filmu „Serce Jamajki”. Wszystkie działania odbędą się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Więcej szczegółów na ten temat podamy już wkrótce. Przypominamy także, że mimo wszystko Bielawa stoi otworem dla osób, które w tym lub w innym terminie pragną przyjechać, choćby w celach rekreacyjnych – nad Jeziorem Bielawskim funkcjonuje w pełni wyposażone pole kempingowe, na które można wybrać się pod namiot lub kamperem.

Chcąc być w porządku wobec wszystkich osób, które nabyły i wciąż posiadają karnety na przekładaną edycję Regałowiska, podjęliśmy decyzję o zwróceniu pieniędzy za wszystkie zakupione bilety. Pragniemy uniknąć sytuacji, w której kolejny rok blokujemy środki finansowe naszych Festiwalowiczów – zwłaszcza w tych niepewnych czasach. Proces dokonywania zwrotów za bilety zakupione w poszczególnych bileteriach planujemy uruchomić w najbliższym tygodniu.

Zaczekajmy na lepszy czas na organizację tego typu imprez – czas, kiedy koronawirus nie będzie stanowił takiego zagrożenia, jakim jest obecnie.

Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Waszą wyrozumiałość w związku z podjętą przez nas decyzją. Życzymy wszystkim dużo zdrowia w tych trudnych czasach, bądźcie silni i już niebawem – mamy nadzieję – do zobaczenia!

Skip to content